Косово наказа националите с 3:2 в София

Отборът на Краси Балъков е твърдо последен в групата за Евро 2020

Косово наказа националите с 3:2 в София | StandartNews.com

Българският национален отбор по футбол загубиха с 2:3 от Косово в София в четвъртия си квалификационен мач за Евро 2020. В третата минута от домавеното време на мача Косово стигна до победния гол, след като последните 20 минути играеше много по-добре и постоянно застрашаваше вратата пазена от неубедителния в този мач Николай Михайлов.

Милот Рашица откри резултата в 14-ата минута. Капитанът Ивелин Попов изравни в 43-ата минута след хубав удар от дистанция. Защитникът Кристиан Димитров изведе националите напред за 2:1 след гол с глава (55). Вратарска грешка на Николай Михайов позволи в 64-ата минута Мурики вкара за 2:2. В 93-ата минута Рашани оформи крайното 3:2 за Косово. По същото време в Оломоулц Чехия победи Черна гора с 3:0 и се изравни на върха в класирането с Ангиля с по 6 точки. С тази загуба България се закотви на последното място в групата с 2 т, колкото има и предпоследния Черна гора.

България - Косово 2:3

0:1 Милот Рашица 14'

1:1 Ивелин Попов 43'

2:1 Кристиан Димитров 55'

2:2 Ведат Мурики 64'

2:3 Рашани 93'

България (4-1-4-1): 13. Николай Михайлов – 2. Страхил Попов, 15. Васил Божиков (46' - 5. Кристиан Димитров), 14. Антон Недялков, 20. Иван Горанов – 7. Георги Костадинов – 18. Галин Иванов, 10. Ивелин Попов /к/, 8. Тодор Неделев (70' - 21. Георги Илиев), 9. Кирил Десподов – 19. Исмаил Иса (79 -17. Чунчуков)

Селекционер: Красимир Балъков

Косово (4-2-3-1): 12. Ариянет Мурич – 15. Мергим Войвода (62' - 2. Флорент Хадергьонай), 13. Амир Рахмани /к/, 3. Фидан Алити, 17. Бенямин Кололи – 8. Бесар Халими, 4. Идриз Воца (62' - 6. Анел Рашкай) – 22. Едон Жегрова (76' - 11. Елбасан Рашани), 9. Берсант Целина, 7. Милот Рашица – 18. Ведат Мурики;

Селекционер: Бернар Шаланд

Стадион: „Васил Левски” (София)

Главен съдия: Матс-Кристофер Кристоферсен (Дания)