Холандия на финал след обрат срещу Англия

Тимът на Роналд Куман спечели с 3:1 след продължения

Холандия на финал след обрат срещу Англия | StandartNews.com

Футболистите на Холандия ще играят с Португалия в първия финал от турнира Лига на нациите. Лалетата стигнаха до последния мач след инфарктен успех с 3:1 над Англия в полуфиналите. Битката за титлата е на 9 юни в Порто, а англичаните ще играят в малкия финал срещу Швейцария пак в неделя. На стадиона в Гимараеш пред малко над 25 000 зрители холандците и англичаните предложиха открит футбол, с много голови възможности, придружени и от грешки в защита. При първата по-сериозна такава в 32-ата минута Матайс де Лихт сбърка и извърши нарушение за дузпа, което бе превърнато в гол за англичаните от Маркъс Рашфорд. През второто полувреме холандците натиснаха и Де Лихт се реваншира с изравнителен гол с глава в 73-ата минута - 1:1. Десет минути по-късно с помощта на системата ВАР бе отменен гол на Англия заради "тънка засада".  Така се стигна до продължения. В тях холандският отбор бе по-свеж и имаше превъзходство. Груби грешки първо на Джон Стоунс, а сетне и на Рос Баркли позволиха на "оранжевите" да вкарат нови два гола и да триумфират. Първото попадение бе автогол на Кайл Уокър в 97-ата минута, а Куинси Промес оформи в 114-ата минута окончателната победа на Холандия с 3:1.