Хебър и Нефтохимик ще играят на финала за Купата

Битката да трофея е утре от 18,30 ч в Бургас

Хебър и Нефтохимик ще играят на финала за Купата | StandartNews.com

Домакинът на турнира за купата на България по волейбол при мъжете Нефтохимик 2010 Бургас се класира за финала след убедителна победа с 3:0 (25:10, 25:22, 25:18) гейма над тима на Добруджа 07.

Бургазлии стартираха ударно в първия гейм на срещата и поведоха с 5:0 благодарение на Мирослав Градинаров. Последва размяна на няколко точки, след което момчетата на Николай Желязков се откъснаха с огромна разлика, която достигна до 14:8. В следващите минути преднината на Нефтохимик се увеличи до 16 точки при сервис на Николай Николов и това предреши изхода на гейма, който просто бе доигран за крайното 25:10.

Във втората част Добруджа тръгна добре, но опитът на шампионите си каза думата и те отново поведоха. Преднината на Нефтохимик се запази до 11:5, след което разликата бе намалена. Домакините останаха стабилни и отново дръпнаха с комфортна преднина. След 18:13 играчите на Нефтохимик се пропукаха и гостите от Добрич направиха пробив и постепенно изравниха при 19:19. Нефтохимик върна аванса си от две точки, които се оказаха достатъчни за крайното 25:22.

В третия гейм Нефтохимик запази ритъма си на игра и до края не позволи изненада - 25:18, 3:0 и класиране за финала за Купата.В спор за отличието в неделя от 18:30 в зала "Младост" в морския град шампионите от Нефтохимик ще срещнат носителя на купата за 2019 година Хебър Пазарджик, който по-рано днес спечели с 3:1 гейма срещу Монтана.