Италия прегази и Швейцария, класира се напред/РЕЗУЛТАТИ/

Скуадра адзура спечели срещата с 3:0

Италия прегази и Швейцария, класира се напред/РЕЗУЛТАТИ/ | StandartNews.com

Италия затвърди отличното си представяне от началото на Евро 2021. Този път тимът на Роберто Манчини разгроми и Швейцария - 3:0.

Така италианците остават начело в група А с пълен актив от точки и вече са на осминафиналите.

Десета поредна победа и общо 28 поредни мача без загуба за "скуадра адзура".

Домакините взеха инициативата от първата минута и се настаниха в полето на швейцарците. В 11-ата минута се стигна до първата опасност, но ударът на Берарди мина над вратата.

Така се стигна до 18-ата минута, когато след статично положение Киелини спечели топката и я прати в мрежата зад Зомер. Попадението обаче не беше признато, тъй като ВАР видя, че защитникът е действал с ръка при борбата за топката. Малко по-късно Киелини получи контузия и напусна терена.

Логичното обаче се случи!  В 26-та минута Локатели откри резултата.

Вторият гол във вратата на Швейцария не закъсня, а негов автор стана отново Мануел Локатели. В 52-ата минута с далечен удар той свари стража Зомер неподготвен и удвои.

Според статистиката Локатели е най-младият голмайстор на Евро 2020 до този момент. Той е на 23 години и 159 дни към момента на провеждането на двубоя с Швейцария.

Швейцарците тръгнаха напред, като съддадоха някои ситуации чрез Шакири и Цубер.

От своя страна Италия и във втория мач потвърди впечатлението, че играе открит и атакуващ футбол, налаган от треньора Роберто Манчини.

Потвърждение - попадението на Имобиле в 88-та минута - 3:0. Роберто Манчини с основание бе радостен около тъчлинията.

С играта си до момента "адзурите" са един от неоспоримите фаворити на европейското първенство.

РЕЗУЛТАТИ: Група А - Турция- Уелс 0:2, Италия - Швейцария 3:0

Група Б - Русия - Финландия 1:0