Дузпи! Италия издържа и е на финал /ОБНОВЕНА/

Две големи сили и непредвидимостта на футбола

Дузпи! Италия издържа и е на финал /ОБНОВЕНА/ | StandartNews.com

В тежък сблъсък за място на финала на Евро 2021 , Италия и Испания завършиха 1:1 в редовното време и в продълженията. Така тежката битка за финала отиде в рулетката на дузпите. Там "скуадра адзура" съхрани нервите и успя да се класира на финала.

През първата част италианците имаха голям шанс в 44 -та минута, но Инсиние не успяа да намери целта.

Снимка 537873

Великолепен дрибъл в наказателното поле и след премерен удар в горния ляв ъгъл и Италия поведе в 59-та минута чрез познатия герой Киеза..

Десет минути преди края обаче Алваро Мората изравни- 1:1! В известен смисъл - логично.

До края на редовното време не се случи нищо повече и равенството се запази.

Снимка 537881

Испанците държаха повече топката през редовното време и нямаше да е справедливо, ако бяха загубили двубоя. Поне до момента.

През първото продължение равенството 1:1 се запази. А през второто темпото още повече спадна, двата тима вече бяха гроги.

Нямаше как - драмата на дузпите надвисна . Там нервите на италианците издържаха, а Жоржиньо изпълни фетноменална последна дузпа!