Исторически медал в гимнастиката за България

Валентина Георгиева спечели сребро на прескок на Евро 2020 в Мерсин

Исторически медал в гимнастиката за България | StandartNews.com

След 30 години България спечели медал във финал на уред от европейско първенство по спортна гимнастика. Отличието е първото в историята на този спорт , нас при девойките. Валентина Георгиева извоюва среброто във финала на прескок в шампионата на Стария континент, който се провежда в турския град Мерсин.

Възпитаничката на Филип Янев, който е пети във финала на прескок на Олимпиадата в Атина, изпълни по блестящ начин двата прескока във финала и с оценка от 13.800 точки (13.900 точки за първи прескок и 13.700 точки за втори прескок).

Шампионка стана  Ана Барбосу (Румъния). Шампионката  в многобоя стъпи на европейския връх и на прескок с резултат от 13.975 точки (14.250 точки за първи прескок и 13.700 точки за втори прескон.)

Бронза стана притежание на Даря Ляска (Украйна) с 13.100 точки (14.150 точки за първи прескок и 12.550 точки за втори прескок).