Ирландия обърна България в Пловдив

В самия край на полувремето гостите осъществиха пълен обрат

Ирландия обърна България в Пловдив | StandartNews.com

Ейре обърна с 2:1 България насред стадион "Христо Ботев" в Пловдив в първи плейоф за второто ниво на Лигата на нациите.

"Лъвовете" дръпнаха в резултата със страхотен гол на Марин Петков още в 6-ата минута, но ирландците направиха пълен обрат още до почивката. Точни за гостите бяха Фин Азаз (21) и Мат Дохърти (42). Реваншът е в неделя. 

Играта на "лъвовете" и в този мач бе посредствена, като изключим първите десетина минути, което доведе до логична загуба, която е втора за Илиан Илиев начело на България. 

Двубоят на стадион „Христо Ботев“ в Пловдив започна отлично за България. „Трикольорите“ откриха резултата в 6-ата минута, когато комбинация между Кирил Десподов, Лукас Попов и Филип Кръстев беше завършена точно от Марин Петков. Футболистът на Левски получи топката на 20 метра фронтално срещу вратата и с прецизен удар успя да вкара кълбото покрай стража на на Република Ирландия – 1:0.

За съжаление, радостта в лагера на българския тим не продължи много дълго. В 21-ата минута Фин Азаз беше в прегръдките на съотборниците си, след като се разписа с глава след подаване на Трой Парът.

Малко преди попадението на гостите Кирил Десподов опита удар от дистанция, с който обаче не намери целта.

В самия край на полувремето гостите осъществиха пълен обрат. Мат Дохърти беше намерен след центриране през центъра на отбраната, успя да изпревари излезлия напред Димитър Митов и с глава вкара за 1:2. Груба колективна грешка в отбраната на българите.

При този резултат завърши и първата част. На почивката селекционерът Илиан Илиев замени вратаря Митов, като пусна на негово място Пламен Илиев.

Двубоят продължи да бъде равностоен, като в 70-ата минута Андриан Краев опита удар от дистанция, но беше крайно неточен. С течение на двубоя Илиан Илиев направи още няколко промени, но и те не доведоха до търсения и желан изравнителен гол.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай