Интер отнесе Милан в дербито

"Нерадзурите" триумфираха с 3:0 и се укрепиха на първото място

Интер отнесе Милан в дербито | StandartNews.com

Футболистите на Интер спечелиха с класическото 3:0 градското дерби с Милан в 23-ия кръг на Серия А. Попаденията за символичните гости бяха дело на Лаутаро Мартинес на два пъти и Ромелу Лукаку.

Въпреки преобладаващото надмощие на „нерадзурите“ през първата част, „росонерите“ тръгнаха на изключително високи обороти второто полувреме и в рамките на около две минути Самир Ханданович направи три съдбоносни спасявания, които се оказаха от фундаментално значение за крайния изход на сблъсъка, тъй като десетина минути по-късно Интер удари за втори път и до голяма степен предначерта успеха си.

С тази победа възпитаниците на Антонио Конте дръпнаха с 4 точки на върха пред втория Милан, който остава с 49 и вече има три поражения в последните си 5 шампионатни мача. Така домакините рискуват да бъдат доближени от третия Рома, който е с 43 пункта преди срещата си с Беневенто тази вечер и петия Ювентус, който има 42, но е с два двубоя в пасив.