Интер бие пред Стоичков

Милан седми мач без успех в дербито на Милано

Интер бие пред Стоичков | StandartNews.com

Интер спечели градското дерби в италианското футболно първенство с 2:0 и запази 100-процентовия си актив, с което остана пред Ювентус във временното класиране. Сред ВИП гостите на мача бе и легендата на българския футбол и настоящ коментатор на мексиканска тв. Христо Стоичков.

Интер, който не е губил вече седем поредни мача за първенството срещу Милан, поведе в 49-та минута след удар на Марсело Брозович, който беше отклонен в мрежата на домакините. Ромелу Лукаку пък оформи крайното 2:0 в полза на гостите в 78-та минута, когато получи топката от Николо Барела и вкара с глава третия си гол за Интер след трансфера от Манчестър Юнайтед. Интер, който почти вкара трети гол, но Матео Полтано и Андреа Кандрева удариха греди, има 12 точки от четири мача. Ювентус е с две по-малко след победата си срещу Верона.