Ибрахимович избухна срещу Болоня

Шведът вкара и двата гола за победата на Милан

Ибрахимович избухна срещу Болоня | StandartNews.com

Милан започна сезона в Серия А с победа, след като надделя над Болония с 2:0.  Двубоят бе изгледан от 1000 души по трибуните, колкото са позволени към момента от местните власти. Изключителен мач направи нападателят на "росонерите" Златан Ибрахимович, който отбеляза и двата гола в срещата и се отчете с още няколко сериозни пропуска. Първото попадение дойде в 35-тата минута, когато Тео Ернандес изпрати хубаво центриране в наказателното поле, което Ибра заби с глава в десния долен ъгъл на Лукаш Скорупски.

В 50-тата минута Милан имаше претенции за наказателен удар, след като Исмаел Бенасер бе повален в наказателното поле. Съдията не уважи исканията на домакините, но след преразглеждане на ситуацията от ВАР, дузпата бе факт. Зад бялата точка застана 38-годишният Ибрахимович, който не остави шансове за стража на Болония и реализира за крайното 2:0. В самия край на двубоя гостите останаха с човек по-малко на терена, след като Мичел Дайкс бе изгонен след втори жълт картон.