И Надал продължава без загубен сет

Матадора победи за 2,18 ч Фабио Фонини

И Надал продължава без загубен сет | StandartNews.com

И вторият поставен на Откритото първенство на Австралия по тенис Рафаел Надал се класира за четвъртфиналите без загубен сет. Ден по-рано това стори и българската звезда Григор Димитров, който все още не е дал сет на свой съперник.

Днес испанският левичар се наложи с 6:4, 6:4, 6:2 над №16 Фабио Фонини от Италия. Мачът в Мелбърн продължи 2:18 часа.

В първата част Рафа проби за 2:0, но италианецът върна брейка в петия гейм. Веднага след това обаче Надал отново проби и по-късно взе сета.В следващата част Фонини доминираше, поведе с 4:2, но допусна моментален рибрейк. В осмия гейм поведе с 40:0 при сервис на испанеца, но не успя да пробие и това го изкара от равновесие. Надал не загуби повече гейм в частта.

Той започна с пробив и третия сет, а после направи и още един за 4:1. Мачът приключи със сервис гейм на нула за Рафа.

Надал постигна 23 печеливши удари (6 аса) при 20 непредизвикани грешки (3 двойни). При Фонини съотношението е 32-35.

Следващия съперник на шампиона от 2009 година Рафа ще се определи в мача между Стефанос Циципас и Матео Беретини, които играят днес не преди 11,30 ч.

В друг мач от днес Данийл Медведев срази с 6:4, 6:2, 6:3 Макдоналд Макензи. Андрей Рубльов продължава напред след 6:2, 7:6 (3) и отказ на Каспер Рууд. Евроспорт излъчва на живо Откритото първенство на Австралия.