И Кириос не успя да спре Надал

Световният №1 мина трудно през Ник Кириос

И Кириос не успя да спре Надал | StandartNews.com

Световният №1 Рафа Надал продължава победния си ход на Откритото първенство на Австралия. Испанецът победи трудно днес големия си дразнител Ник Кириос (Авсл) с 6:3, 3:6, 7:6 (8), 7:6 (4). Успехът е пети за Рафа срещу Ник от 8 мача. На четвъртфинала Надал ще играе с австриеца Доминик Тийм, срещу когото води с 9-4 победи. За последно двамата играха на финала на „Ролан Гарос“ през юни 2019 година.

Преди мача Кириос почете Коби Брайант, като излезе на корта с потник на Лейкърс и сълзи на очи. Рафа също изрази съболезнованията си за загубата на легендата в баскетбола.

В друг двубой седмият поставен Александер Зверев победи с 6:4, 6:4, 6:4 Андрей Рубльов от Русия за малко по-малко от час и половина игра и за първи път се класира на четвъртфинал в Мелбърн.

Германецът направи четири пробива в срещата, като не допусна съперникът да стигне до брейк пойнт. Зверев очаква в следващия кръг Стан Вавринка.

Саша е спечелил и двата мача срещу 34-годишния швейцарец, но последният беше през 2017-а в Маями.