Хавиер Ибанес грабна автоматично още един бронз

Боксьорът загуби полуфиналния си мач

Хавиер Ибанес грабна автоматично още един бронз | StandartNews.com

Източник: БТА

Боксьорът Хавиер Ибанес загуби полуфиналния си мач в категория до 57 кг на турнира по бокс в Париж. Той не успя да надвие узбекистанеца Мунарбек Сеитбек Уулу и спечели автоматично бронзов медал, тъй като на Олимпиадата няма мач за трето място.

Божидар Андреев донесе втори бронз за България

Натурализираният киргизстанец победи убедително японеца Шудаи Харада в 1/4-финален мач от олимпийския турнир при мъжете в категория до 57 кг, за да стигне дотук.

Грандиозен успех! Първи златен медал за България на Олимпиадата

Така българският спортист си осигури минимум бронзов медал, тъй като в олимпийския боксов турнир няма мач за трето място и всички състезатели, достигнали до 1/2-финалите, си осигуряват бронза, ако не продължат към финала. На полуфиналите  Хавиер Ибанес е световен шампион за младежи и златен медалист от младежка Олимпиада.