Гришо загуби в Ротердам

Асът ни отстъпи с 0:2 сета на Феликс Оже-Алиасим (Кан)

Гришо загуби в Ротердам | StandartNews.com

Григор Димитров приключи участието си на турнира по тенис в зала в Ротердам още на 1/8 финалите. В среща от втория кръг, българинът отстъпи с 4:6, 2:6 пред 19-годишния Феликс Оже-Алиасим, който се намира на едно място преди него в световната ранглиста. Това е второ поражение на Гришо от два мача с канадеца.

Загубата на Гришо не бе единствената изненада в турнира днес. Канадецът Вашик Поспишил отстрани водача в схемата Даниил Медведев с 6:4, 6:3 за 66 минути игра на централния корт в зала „Ахой“. Следващият му съперник е сърбинът Филип Крайнович. В друг мач британецът Дани Евънс направи обрат срещу смятания за фаворит Карен Хачанов от Русия и го победи с 4:6, 6:3, 6:4 след повече от 2 часа игра. На четвъртфинал Евънс очаква победителя от френското дерби между шампиона от 2019 г. Гаел Монфис и Жил Симон.