Гришо печели и на сингъл в Акапулко

Димитров надви Дамир Джумхур в първия кръг

Гришо печели и на сингъл в Акапулко | StandartNews.com

След като записа победа на двойки в Акапулко днес Григор Димитров спечели и първия си мач на сигнъл от турнира от сериите АТР 500. В първия кръг Гришо се наложи над босненеца Дамир Джумхур с 6:3, 6:3. Това бе пети мач между двамата тенисисти в тура и пета победа за българина срещу този противник. Във втория кръг хасковлията ще срещне Адриан Манарино срещу когото има една среща от преди четири години в Делрей Бийч и е постигнал победа. Първият сет започна доста добре за българина и той проби в четвъртия гейм, като в крайна сметка успя да задържи аванса си от пробив до края на частта.  Вторият сет започна равностойно, а на Григор му се наложи да спасява две точки за пробив още при първото си подаване. Все пак българинът оцеля в деликатната ситуация и в петия гейм проби решително, за да поведе с 3:2.  Босненецът обаче върна пробива веднаага, но в седмия гейм Димитров отново успя да пробие и след това затвърди пробива си за аванс от 5:3.  След това нашето момче проби още веднъж и спечели мача.

Следващият съперник на Димитров, който спечели титлата в Акапулко преди 6 години, е французинът Адриан Манарино. Двубоят е утре, а досега двамата са се изправяли един срещу друг само веднъж, през 2016-та година, когато българинът спечели.