Гришо лети към осминафинал,вдигна мерника на Надал

Григор Димитров победи 53-ия в световната ранглиста Жереми Шарди

Гришо лети към осминафинал,вдигна мерника на Надал | StandartNews.com

Григор Димитров победи 53-ия в световната ранглиста Жереми Шарди със 7:6(3), 6:4 и си осигури участие в трети кръг на тенис турнира в Монте Карло от серията АТР1000, съобщи bTV. За да стигне до тази фаза на надпреварата, българинът победи Жереми Шарди от Франция. Без проблеми Гришо записа четвърти успех срещу световния номер 53 със 7:6(3), 6:4.

Първият сет започна с пробив за Димитров, но неговият съперник успя да го върне в 9-ия гейм. Така частта навлезе в решителен тайбрек, в който българинът беше по-съобразителен и даде само 3 точки на Шарди. Във втората част Григор действаше по-предпазливо и стигна до пробив за 3:2, който му беше достатъчен да затвори мача.

Така за пети път в кариерата си роденият в Хасково тенисист ще играе на осминафинал в Монте Карло. Негов евентуален съперник ще бъде световният номер 3 Рафаел Надал. Испанецът първо трябва да победи Федерико Делбонис, а срещата им е след 15:00 часа българско време.

Надал и Димитров са играли 15 пъти един срещу друг до сега. Българинът има само 1 победа срещу носителя на 20 титли от Големия шлем - от 2016 г. в Пекин. От тогава Надал натрупа още 6 успеха. За последно двамата се срещнаха в Акапулко през 2020 г. Българинът и Надал играха един срещу друг и през 2019 г. в Монте Карло, отново на осминафинал. Тогава испанецът триумфира след 6:4, 6:1.