Гонзо е бесен! Изгони национален треньор след страшен резил с 0:9

Двубоят бе част от приятелския турнир на УЕФА

Гонзо е бесен! Изгони национален треньор след страшен резил с 0:9 | StandartNews.com

Националният отбор на България по футбол при юношите остана без треньор след като допусна скандално поражение с 0:9 от връстниците си от Испания.

Двубоят бе част от приятелския турнир на УЕФА, който се провежда на Националната футболна база "Бояна", съобщава БНТ.

Горка Домингес (3', 35', 44') реализира хеттрик през първото полувреме, а в 56-ата минута отбеляза четвъртия си гол. След това Хулен Фустер (65') и Карлос Ромеро (67', 73', 81') също се разписаха, а крайния резултат оформи Гарсия.

Българският футболен съюз се разделя със селекционера на националния отбор на юношите до 15 години Владислав Вутов. Решението бе взето в централата на БФС след първия приятелски мач на юношите срещу връстниците им от Испания в първия двубой от турнира на УЕФА, който се проведе на Национална футболна база „Бояна“.

До назначаване на нов титуляр на юношите до 15-г. възраст тренировките и срещите от приятелския турнир ще бъдат ръководени от директора по развитието на детско-юношеския футбол Лъчезар Димов и националните селекционери на юношите до 19 г. и до 17 г. Тодор Симов и Петър Карачоров.