Голям резил за Байерн

Айнтрахт спря немския шампион на петица

Голям резил за Байерн | StandartNews.com

Немският шампион Байерн (Мюнхен) претърпя кошмарна загуба при визитата си на Айнтрахт Франкфут в мач от 10-ия кръг на Първа Бундеслига. Баварците отстъпиха с 1:5 на своя противник, а с оглед и на останалите резултати от кръга, тимът се срина до четвъртото място във временното класиране.

Повратна точка в двубоя между Айнтархт и Байерн се оказа ранният червен картон, който получиха гостите. Жером Боатенг остави своите с човек по-малко на терена още в 9-ата минута на срещата.

До почивката домакините се възползваха два пъти от численото си преимущество. Филип Костич откри резултата в 25-ата минута, а Джибрил Соу в 33-ата удвои преднината.

Роберт Левандовски върна един гол в 37-ата минута, но през второто полувреме Айнтрахт вкара още три попадения, автори на които станаха Давид Абрахам, Мартин Хинтерегер и Гонсало Пасиенсия. Айнтрахт се изкачи на шеста позиция със 17 точки, а Байерн с една повече е на четвърто място.