Голдън Стейт изравни във финалната серия на НБА

"Войните" победиха Торонто със 109:104 като гост

Голдън Стейт изравни във финалната серия на НБА | StandartNews.com

Действащият шампион в НБА на САЩ и Канада - Голдън Стейт Уориърс записа първа победа във финалните плейофи, след като тази нощ се наложи като гост над Торонто Раптърс със 109:104 и изравни резултата в серията до 4 успеха на 1:1. Най-резултатен за „Воините“ беше Клей Томпсън – 25 точки, но той най-вероятно ще пропусне мач №3, след като напусна терена контузен в заключителната четвърт. Стеф Къри вкара 23 точки, а Дреймънд Грийн се отчете с „дабъл-дабъл“ – 17 точки и 10 борби. Кауай Ленард отново бе над всички в състава на „Динозаврите“ – 34 точки и 14 борби, а Фред Ванвлийт приключи със 17 точки. Първото полувреме премина изключително равностойно и при постоянна размяна на надмощие. След първата четвърт домакините от Торонто имаха минимален аванс от една точка – 27:26, като във втория период „Динозаврите“ успяха да дръпнат с двуцифрена преднина, но в заключителните 60 секунди Къри и Томпсън бяха в основата на серия от 9:3, с която Голдън Стейт стопи изоставането си до само пет точки – 54:59. Началото на второто полувреме бе изцяло за баскетболистите на Уориърс, които бяха във вихъра си и стигнаха до пълен обрат след серия от 18:0 за близо шест минути игра в третата четвърт – 72:56. Оттук до края на мача отново Торонто пое инициативата и разликата започна да се топи. 26.9 секунди преди последния съдийски сигнал Дани Грийн вкара тройка за 104:106 и обратът изглеждаше повече от възможен, но в ответната атака Андре Игудала също бе безпогрешен от далечно разстояние и сирената прозвуча при 109:104 в полза на Голдън Стейт Уориърс.