Гълъбинов и Специя са на прага на Серия А

Тимът на българина победи Фрозиноне с 1:0 в първия финален плейоф за влизане в елита

Гълъбинов и Специя са на прага на Серия А | StandartNews.com

Футболистите на Специя с бившия национал Андрей Гълъбинов в състава си са на крачка от влизане в Серия А. В първия финален плейоф Специя победи с 1:0 като гост Фрозиноне. Гълъбинов започна като титуляр и остана на терена до 74-ата минута. Реваншът е в четвъртък. Победното попадение за Специя падна в 21-ата минута, когато Джеси се разписа с удар с левия крак от близка дистанция. Победителят в сблъсъка ще се присъедини към Беневенто и Кротоне, които вече се класираха в елита, заемайки 1-ото и 2-ото място в Серия "Б" в редовния сезон. При краен успех тимът на Гълъбинов ще играе за първи път в историята си в Серия А.