Гайди посрещнаха Новиков на летището!

Ето първите му думи на родна земя

Гайди посрещнаха Новиков на летището! | StandartNews.com

Източник: БТА

Олимпийският ни шампион Семен Новиков беше посрещнат на летище София от близки, приятели и много фенове с гайди. Завръщайки се на родна земя, той бе засипан с поздрвления за изключителния си успех.

„Още не мога да повярвам, че спечелих златото. Усещах подкрепата на всеки българин! Благодаря! Следващата ми цел е световна титла”, каза той пред журналисти. И благодари на всички треньори, които са му помогнали да се подготви.

„Не се отказвайте, ако тренирате борба, дори да имате загуби. Не се предавайте докрай”, призова спортистът.

Българският борец победи категорично със 7:0 иранеца Алиреза Мохмадипиани на финала в олимпийския турнир по борба в категория до 87 кг класически стил.

Припомняме, че България спечели седем медала от тазгодишните Олимпийските игри. Страната ни не е имала повече шампиони от десетилетия, а първата Олимпиада в Париж от 100 години насам позволи на хиляди българи да присъстват и физичиески. Така подкрепата към родните ни спортисти бе още по-осезаема, а учстието им - специално.