Фулъм спечели най-скъпия мач на света

Победителите ще получат 160 млн. паунда в следващите 3 години

Фулъм спечели най-скъпия мач на света | StandartNews.com

Фулъм спечели решителния плейоф за влизане във Висшата лига на Англия. На "Уембли" бившият тим на Димитър Бербатов победи с 2:1 Брентфорд след 120 минути. Така Фулъм се превърна в последния отбор, който спечели промоция за Висшата лига догодина.

В редовните 90 минути двата тима не успяха да си отбележат и така се стигна до продължения. В 105-ата минута на мача фамозно изпълнение на Джо Брайън даде аванс на символичния гост Фулъм. Няколко минути преди последния съдийски сигнал отново левият краен бранител бе в прегръдката на съотборниците, след като се разписа за 2:0.

Брентфорд все пак стигна до почетен гол секунди преди да прозвучи последният съдийски сигнал. Точен бе Хенрик Далсгаар, но попадението падна твърде късно, когато изходът от сблъсъка вече бе решен. Успехът носи на Фулъм 160 млн. паунда, които ще получи в следващите 3 години от тв.права.