Ейбар препъна Барса на "Камп Ноу"

Каталунците направиха 1:1 без Меси

Ейбар препъна Барса на "Камп Ноу" | StandartNews.com

Барселона поднесе ново разочарование на своите фенове, след като не успя да победи Ейбар на "Камп Ноу" в последния си мач за 2020. Тимът на Роналд Куман, който игра без контузената си звезда Лионел Меси, стигна само до 1:1 и завършва годината на 6-о място в класирането на Ла Лига с 25 точки. Ейбар е 14-и с 16 точки.

Двубоят започна отлично за Барселона и още в 8-а минута каталунците получиха право да изпълнят дузпа. В отсъствието на Меси, с изпълнението се нае Мартин Брайтвайт, който обаче стреля покрай вратата.
В 25-а минута Брайтвайт отбеляза, но попадението бе отменено заради засада след намесата на ВАР.

Отборът на Ейбар поведе в 57-а минута с попадение на Кике, а десет минути по-късно резервата Усман Дембеле възстанови равенството и този резултат се запази до края.