Джокович продължава по график на US Open

Сърбинът ще играе на осминафинала със Стан Вавринка

Джокович продължава по график на US Open | StandartNews.com

Лидерът в световната ранглиста по тенис и №1 в схемата на US Open Новак Джокович се класира за 1/8-финалите, след като победи за 20,5 часа американеца Денис Кудла с 6:3, 6:4, 6:2. Сърбинът така направи поредна крачка към защитата на титлата си в турнира, а в следващия кръг ще срещне Стан Вавринка (Швейц) срещу когото има 19 победи и 5 загуби в кариерата си. С успеха си тази сутрин Джокера изпревари Пийт Сампрас по победи на US Open. Той вече има 72 победи на кортовете на "Флашнг Медоу".

Поставеният под №5 в основната схема Данийл Медведев стигна за първи път в своята кариера за четвърти кръг на US Open. Руснакът спечели голяма битка с Фелисиано Лопес - 7:6(1), 4:6, 7:6(7), 6:4 - продължила 3 часа и 19 минути игра и завършила след полунощ местно време в Ню Йорк.