Джокович не издържа в Ню Йорк (ВИДЕО)

Стан Вавринка продължава към четвъртфиналите

Джокович не издържа в Ню Йорк (ВИДЕО) | StandartNews.com

Лидерът в световната ранглиста Новак Джокович отпадна на 1/8-финалите на US Open, поради контузия. Световният №1 беше победен от Стан Вавринка с 6:4, 7:5 и при резултата 2:1 в полза на швейцареца, защитаващият титлата си сърбин приключи двубоя. Джокович имаше затруднения през целия си престой на корта. В паузата преди третия сет 32-годишният тенесист повика физиотерапевт на корта, който да масажира рамото му. Това обаче не оказа очаквания ефект и малко след това сърбинът трябваше да се откаже след час и 48 минути игра.

ВИЖТЕ ВИДЕО ТУК

„Това не е начинът, по който трябва да завърши един мач. Тъжно ми е за Новак. Той е ми е добър приятел и невероятен шампион. Имали сме някои страхотни мачове през годините. Дано успея да запазя нивото, което показах тази вечер. Играх доста добре. Радвам се, че се завърнах”, заяви Вавринка след края на срещата. На 1/4-финалите швейцарецът ще срещне Данил Медведев, който победи германския квалификант Доминик Кьопфер след обрат – 3:6, 6:3, 6:2, 7:6 (2) за малко повече от два часа и половина. Интересно е да се отбележи, че при излизането на руснака на корта той бе освиркван отново от хората по трибуните. Той си навлече гнева на феновете, след като показа среден пръст в края на мача си срещу Фелисиано Лопес.