Диктатура! Ливърпул мина и през Тотнъм

Феноменалната серия на червените продължава с пълна сила

Диктатура! Ливърпул мина и през Тотнъм | StandartNews.com

Ливърпул направи още една голяма крачка към чаканата шампионска титлра на Англия. "Червените" победиха като гости Тотнъм с 1:0 с гол на Роберто Фирмино в 36-та минута на първото полувреме.

Това е победа номер 20 от 21 кръга през сезона! Повече от една календарна година отборът вече няма загуба в първенството.

Изключителното постижение е първото в петте големи първенства на Европа. Още в първата минута гредата спаси домакините, а Ливърпул пропусна и други изгодни ситуации през полувремето.

През втората част Тотнъм създаде нелоши възможности за гол, но ги пропиля. Най-изгодната бе на Джовани Ло Селсо в 82-та минута, но той пропусна..

Правеше впечатление, че играчите на Ливърпул правеха грешки през този период, но като голям отбор намериха начин да излязат от ситуацията.

Разликата между Ливърпул и Лестър на върха е вече 16 точки.

Никой футболен анализатор в Европа вече не поставя под въпрос титлата на тима Юрген Клоп.

Въпросът е кога ще стане това официален факт.

Въпреки всичко мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп отказва да говори за шампионската титла.