Детските ясли на Юрген Клоп напред за ФА Къп

Третият отбор на Ливърпул отстрани Шросбъри

Детските ясли на Юрген Клоп напред за ФА Къп | StandartNews.com

Да си го кажем направо. Въпреки огромното / донякъде основателно/ желание да се отърве от турнира за Купата на Англия, Ливърпул и Юрген Клоп продължават напред в този турнир.

Това стана след минимална победа с 1:0 в преиграването от четвъртия кръг над Шросбйри в най-стария футболен турнир в света, който в днешни дни очевидно няма и една пета от стойността си.

След 2:2 в първия мач, бясната гонитба на титлата в Англия и защитата на европейската купа в Европа, треньорът на Ливърпул Юрген Клоп отдавна бе отписал въпросния турнир.

Той заведе на седмична почивка в Испания / има право по регламент/ не само първия, нови втория отор на английския гранд, а за реванша с Шросбъри остави момчетата до 20 години.И те взеха, че победиха!

Това стана с автогол на Ро-Шон Уилямс в 75-ата минута.

Мърсисайдци бяха по-активния отбор през цялото време и заслужено стигнаха до 1/8-финалната фаза на надпреварата, в която ще срещнат  Челси.

Домакините имаха и късмет, тъй като гол Шон Уоли в 59-ата минута бе отменен след намесата на ВАР.