Чудесно! Виктория Томова с голям пробив в Сеул

Класиране на 1/4 финал на силен турнир

Чудесно! Виктория Томова с голям пробив в Сеул | StandartNews.com

Най-добрата българска тенисистка Виктория Томова продължава чудесното си представяне на турнира от категория WTA 500 в Сеул (Южна Корея).

Световната №54 се класира на четвъртфинал след успех със 7:5, 4:1 и отказване на американката Аманда Анисимова в осминафиналите след час и 25 минути игра.

Това е втора поредна победа за Вики след тази над най-добрата германка Татяна Мария с 2:1 сета на старта на турнира.

За Томова това е второ класиране на четвъртфинал на турнир от категория WTA 500. Предишното беше на надпреварата на трева в Бад Хомбург, където загуби полуфинала от Дона Векич, но благодарение на турнира дебютира в топ 50.

Сега на четвъртфинала я очаква рускинята Вероника Кудерметова, която е №44 в света. Двете имат един мач помежду си до момента, като през 2018-а Томова я победи на турнир в Китай.