Четири атлети със златен дубъл на световното

Щафетата на САЩ на 4 х 100 м вече е №3 в историята

Четири атлети със златен дубъл на световното | StandartNews.com

Четирима атлети вече имат по две титли от 17-ия шампионат на планетата в Доха. След като по-рано днес холандката Сифан Хасан взе златото на 1500 м и го добади до това на 10 000 м от първия ден на първенството още трима се наредиха до нея. Това стана във финалите на 4 х 100 м при мъжете и жените. При мъжете янките в състав Коулмън, Гатлин, Роджърс и Лайлс взеха титлата с трето постижение в историята на щафетата - 37.10 сек. Резултатът е и рекорд на САЩ и Северна Америка. От карето с втора титла от Доха са Коулмън, който бе №1 и на 100 м и Лайлс, спечелил по-рано през седмицата финала на 200 м. При дамите триумфът бе за Ямайка, начело с шампионката от Доха 2019 на 100 м Шели-Ан Фрейзър-Прайс в състава си. Тя бяга на втори пост за тима си, а компания й правиха Натали Уайт, Джонили Смит и Шерика Джексън. Те финишираха за 41.44 сек. За Шели-Ан това бе девети златен медал от световно по лека атлетика и общо четвърти на щафетата 4 х 100 м.