Черно море надви Берое

"Моряците" гледат към шестицата след 2:1 във Варна

Черно море надви Берое | StandartNews.com

Футболистите на Черно море победиха Берое с 2:1 и запазиха шансове за участие в първата шестица на първенството. "Моряците" имат вече 25 точки, с две по-малко от шестия в класирането ЦСКА 1948, който обаче е с мач по-малко. В 21-та минута Родлиго Енриге проби отдясно и намери в наказателното поле нахлуващия Зе Гомеш, който с удар от движение вкара за 1:0. В 49-та минута съдията отсъди дузпа за Черно море за нарушение на Александър Цветков срещу Илиан Илиев-младши, а минута по-късно Родриго Енрике бе точен от бялата точка за 2:0 за домакините. В 74-та минута Берое намали изоставането си. Алиун Фал засече топката с глава, тя се отби в напречната греда, а Октавио от границата на малкия пенал вкара с глава за 2:1. В класирането Черно море е седми с 25 т, а Берое е пети с 32. Лидер е Лудогорец с 45. Утре от 17,00 ч е неделното дерби ЦСКА - 1948 - "Левски".