Бразилия тръгна с 5:0 за Мондиал 2022

Неймар само с голов пас

Бразилия тръгна с 5:0 за Мондиал 2022 | StandartNews.com

Разгромна победа постигна Бразилия на старта на квалификациите в Южна Америка за Мондиал 2022. Селесао разнищиха Боливия с 5:0. Два гола за на стадиона в Сао Пауло отбеляза звездата на Ливърпул Роберто Фирмино. А по един добавиха Маркиньос и Филипе Коутино. Защитникът на Боливия Хосе Мария Караско пък си отбеляза автогол. Домакините стартираха ударно мача и след няколко пропуска Маркиньос вкара с глава в 16-ата минута. След половин час игра Роберто Фирмино засече отблизо остро подаване по земя на Ренан Лоди в наказателното поле. Бразилия стигна до трети гол малко след почивката. Неймар направи индивидуален пробив и увлече четирима бранители на Боливия, които изпуснаха връхлитащия Фирмино, който засече подаването на звездата на ПСЖ на границата на вратарското поле за 3:0. В 66-ата минута боливийците вкараха, но в собствената си врата. Защитникът Караско с гърди прати топката в мрежата. В 73-ата минута Неймар центрира в наказателното поле, където Филипе Коутиньо се извиси над всички и с глава оформи крайния резултат. В следващия си мач Бразилия гостува на Перу, а Боливия ще има нов труден тест у дома срещу Аржентина.