Бразилия бие, Неймар с хеттрик

Аржентина с Меси се измъчи срещу Боливия

Бразилия бие, Неймар с хеттрик | StandartNews.com

Звездата на френския Пари Сен Жермен - Неймар отбеляза три гола за победата на Бразилия с 4:2 като гост на Перу, в мач от квалификациите за световното първенство по футбол. Перуанците поведоха чрез Карило още в самото начало, но Неймар от дузпа изравни.

През второто полувреме Тапия отново даде аванс на домакините, а малко след това Ричарлисон направи 2:2. 7 минути преди края Неймар вкара втора дузпа, а в последните секунди на мача оформи крайния резултат. Перу завърши с 9 футболисти, след червени картони на Каседа и Замбрано. Неймар вече има 64 попадения на сметката си в 103 мача за Бразилия, като пред него е единствено Пеле със 77. Роналдо остана на третата позиция с 62 попадения в 98 мача. В същото време Аржентина победи като гост Боливия с 2:1 в двубой от световните футболни квалификации. Домакините поведоха в 24-ата минута, когато Морено с глава опъна мрежата на гостите.

В самия край на първото полувреме се стигна до куриозен изравнителен гол. Лаутаро Мартинес опита удар от малък ъгъл, но бранител на домакините се засуети и му позволи да направи добавка, която след рикошет влетя във вратата. Успехът за Аржентина дойде в 79-ата минута, когато Лионел Меси намери Мартинес пред наказателното поле, нападателят на Интер подаде към Хоакин Кореа, който стреля неспасяаемо. Попадението беше разгледано от ВАР заради съмнения за засада, но в крайна сметка беше признато. В другите срещи: Еквадор – Уругвай 4:2, Венецуела – Парагвай 0:1 и Чили – Колумбия 2:2.