Ботев (Пд) счупи каръка в Русе

"Канарчетата" биха Дунав с 2:1

Ботев (Пд) счупи каръка в Русе | StandartNews.com

Футболистите на Ботев (Пловдив) се наложиха с 2:1 при гостуването си на налегнатия от сериозни финансови проблеми Дунав в Русе в двубой от 15-ия кръг на efbet Лига. Това беше първи успех за „канарчетата“ в първенството от 24 август, когато в мач от седмия кръг се наложиха с 2:1 над Витоша. Любопитното е, че Ботев спечели първа победа като гост в първенството след цели 375 дни. За последно бе победен Ботев във Враца с 1:0 на 27 октомври 2018. В 13-ата минута Фернандо Виана отбеляза първия си гол. Александър Тонев напредна по лявото крило и центрира перфектно към бразилеца, който откри резултата. Отново същата комбинация донесе втори гол за Ботев. Пак Тонев стигна почти до аутлинията, а после върна топката към точката на дузпата и Виана не сбърка. В 87-ата минута Ахмед Ахмедов намали от дузпа. Тя беше отсъдена от Валентин Железов за нарушение срещу Янко Георгиев на Джонатан Перейра, който получи червен картон. След този двубой двата отбора имат по 13 точки. В момента играят Левски - Етър, а утре е последния мач от кръга Арда - Царско село.