Ботев (Пд) и Черно море не се победиха

Дербито в Пловдив завърши 1:1

Ботев (Пд) и Черно море не се победиха | StandartNews.com

Ботев (Пловдив) и Черно море направиха 1:1 в съботното дерби от 23-ия кръг на елитното ни футболно първенство, изигран на терена в „Коматево". Домакините откриха резултата в 57-та минута, когато Филип Филипов бе точен, но моряците на Илиян Илиев изравни в 78-та след попадение на Родриго. Двубоят беше интересен с доста голови възможности и няколко греди. Равенството остава двата тима извън първата шестица.

Първата опасност в мача се откри пред Тодор Неделев, който от няколко метра засече центриране на Шопов, но Митрович спаси. Послед възможност за гостите, когато Курьор премина няколко играчи и стреля по земя. Янко Георгиев докосна топката, която се отби в гредата, а в последствие бе избита в ъглов удар. 10 минути по-късно Курьор отново нацели гредата, след като бе изведен зад гърба на защитата. До края на полувремето Неделев уцели греда от фаул, а моментално след това и Ничев бе спрян от страничния стълб. През втората част „Канарчетата" поискаха дузпа за игра с ръка на Панайотов, но съдията отсъди само пряк свободен удар. След това дойде и голът на Филипов, който засече центриране от фланга по земя. Варненци отговориха, когато Родриго комбинира с Денислав Станчев и първият завърши атаката. До края нови попадения не паднаха и двубоят завърши наравно. В първия съботен мач Ботев (Вр) и Дунав завършиха 0:0.