Ботас спечели Гран при на Русия

Верстапен остана втори, а Хамилтън е трети

Ботас спечели Гран при на Русия | StandartNews.com

Валтери Ботас от екипа на Мерцедес спечели Гран при на Русия във Формула 1. За финландецът това бе девети успех  във Ф1 и втори на трасето в Сочи. Второто място е за Макс Верстапен от Ред Бул, а трети е световния шампион и лидер в генералното класиране за сезона Люис Хамилтън с Мерцедес. Британецът не успя да изравни днес рекорда на Михаел Шумахер от 91 победи във Формула 1. Люис сам си беше виновен, защото получи двойно наказание от по 5 секунди, заради непозволен тренировъчен старт по време на загряващата обиколка преди състезаниет. Иначе Хамилтън стартира първи, но вкрайна сметка остана трети. За Мерцедес успехът днес бе седми пореден на пистата в Сочи. В класирането при пилотите Хамилтън води с 205 точки пред втория Ботас със 161. Верстапен е трети със 128.

Следващото състезание от календара е на пистата “Нюрбургринг” на 11 октомври в Германия.