Боруков носи първа победа на Етър в елита

Нападателят вкара единственият гол във Велико Търново

Боруков носи първа победа на Етър в елита | StandartNews.com

Етър най-после спечели мач в първенството на efbet Лига. "Виолетовите" победиха с минималното 1:0 Царско село в студа на ст. "Ивайло" във Велико Търново. Последният двубой от 14-ия кръг в първенството трябваше да се проведе вчера, но заради обилния снеговалеж над Велико Търново бе отложен за 24 часа. В герой за Етър се превърна Преслав Боруков, който вкара хубав гол с глава още в 11-ата минута. За звездата на отбора това е пето попадение от началото на сезона. В края на мача Преслав се размина зя малко и с втори гол.

Двата отбора завършиха с по десет души след като първо Свилен Щерев от домакините бе изгонен през втората част, а няколко секунди по-късно съдбата му сподели и Божидар Васев. Етър остава последен, но вече има 7 точки, 1 по-малко от Славия. Царско село е с 13.