Бомба! Звезди закопаха "лалетата", Чехия ликува!/СНИМКИ/

Чехите спечелиха изненадващо с 2:0.

Бомба! Звезди закопаха "лалетата", Чехия ликува!/СНИМКИ/ | StandartNews.com

Ето я бомбата на осминафиналите на европейското първенство!

Единият от фаворитите на шампионата Нидерландия се сгромоляса срещу Чехия с 0:2 отпада от турнира. Това става след чудесни игри в групите и неочаквано пълно безсилие от страна на водещите им играчи н този мач.

През първата част играта бе равностойна и нямаше особено сериозни положения пред двете врати.

След почивката обаче "лалетата" първо пропуснаха чрез Мален, а след това останаха с 10 души.

В 55-та минута не кой да е, а Матейс Де Лихт получи червен картон, след като спря непозволено Шик. Съдията Сергей Карасьов прегледа ситуацията чрез VAR, и прати играча под душовете преждевременно.

Снимка 536710

В 68-та минута чехите поведоха!  Центриране от ъглов удар към далечната греда и бе върната към другата, където Холеш се оказа най-съобразителен и с глава се разписа. Логичното се случи, с оглед численото предимство на Чехия на терена.

Снимка 536715

Трагедията за "лалетата" бе пълна в 80-та минута, когато вилнеещият на Евро 2021 Патрик Шик отново вкара - 0:2. За отбебязване е и безобразната играта на един от лидерите на нидерландците Жоржиньо Вайналдум.

До края "лалетата" с намален състав и обезверени нямаше как да направят нещо сензационно и да обърнат мача.