Прекъсват на два пъти България - Англия заради расизъм

Феновете се проявиха още в 30-ата минута, а после и в 43-ата

Прекъсват на два пъти България - Англия заради расизъм | StandartNews.com

Расистките прояви на българските фенове от които се опасяваха англичаните се случиха и наяве тази вечер. Точно в 30-ата минута на евроквалификацията България - Англия главния съдия Иван Бебек (Хърв) спря мача и официално предупреди капитаните на двата тима Ивелин Попов и Хари Кейн. Дикторът пък се обърна към публиката на стадиона да не продължава с расиските обиди към съперника. Това стана при 2:0 за Англия (Рашфорд 7 и Баркли 20). Сигналът е бил подаден от защитникът на Англия Тайрън Мингс. Малко след като подновена играта гостите стигнаха до трети гол, който бе дело отново на Баркли (32). България започна с 5 промени в състава в сравнение с мача с Черна гора в петък. Въпреки това националите ни не показват нищо смислено. Минута преди почивката съдията отново спря мача заради расистки прояви. Нарочените за това фенове бяха принудени да напуснат стадиона. След няколко минути пауза Бебек продължи играта. В добавеното време Рахийм Стърлинг покачи на 4:0. При трета проява на расизъм съдията може да прекрати мача окончателно.