Берое пак бие с късен гол

Старозагорци надвиха като гост Витоша с 2:1

Берое пак бие с късен гол | StandartNews.com

С гол на Гаюс Макута две минути преди края на редовното време Берое победи с 2:1 Витоша като гост в мач от 22-ия кръг на Първа лига. Така старозагорците се изкачиха на пето място в класирането с точка пред Черно море, който вчера направи 2:2 с Левски. Георги Амзин даде изненадващо предниина на бистричаните в третата минута след гол с глава, но Берое изравни бързо. Стив Перейра проби по дясното крило и подаде на Алиун Фал на далечна греда, а той бе оставен напълно сам и стреля покрай Християн Василев за 1:1. Берое стигна до победата в 88-та минута, след като пропиля няколко положения през второто полувреме. Старозагорците организираха много добра контраатака, при която Мартин Камбуров центрира в наказателното поле и Ибрахима Конте свали топката за Макута, който стреля силно към вратата на бистричаните и преодоля Василев за втори път.