Байерн стигна 1/4 финал в Шампионската лига

Челси излъга Атлетико в Мадрид

Байерн стигна 1/4 финал в Шампионската лига | StandartNews.com

Байерн Мюнхен е почти сигурен четвъртфиналисти в Шампионската лига, след като в първи осминафинален двубой тази вечер разби като гост състава на Лацио.

Баварският гранд бе предварително сочен за абсолютен фаворит в двойката, но днес възпитаниците на Ханзи Флик го доказаха по безкомпромисен начин и на терена.

Байерн се наложи с 4:1 на стадион „Олимпико” и до голяма степен обезсмисли реванша на „Алианц Арена” в Мюнхен.

Головете за Байерн бяха дело на Роберт Левандовски, 17-годишния Джамал Мусиала, Лирой Сане и Ачерби, който имаше нещастието да си вкара автогол. Почетният гол за домакините пък вкара Хоакин Кореа в началото на второто полувреме.

В другия осминафинал от турнира тази вечер Челси излъга Атлетико в Мадрид с гол на Оливие Жиру.