Байерн поведе в Бундеслигата

Досегашният лидер РБ Лайпциг сдаде върха след 2:2 вкъщи с Борусия (М)

Байерн поведе в Бундеслигата | StandartNews.com

РБ Лайпциг сдаде лидерската позиция в Бундеслигата след домакинско равенство 2:2 с Борусия (Мьонхенгладбах). Лайпциг не успя да вземе трите точки и отстъпи първото място на Байерн (Мюнхен), който по-рано победи Майнц с 3:1. Баварците се настаниха на първото място с точка повече от Лайпциг, който вече заема втора позиция.Борусия (Дортмунд) е трети с 39, а Борусия (Мьонхенгладбах) остава на четвърто място на четири точки от лидера. Срещу Лайпциг футболистите на Борусия изиграха силно първо полувреме и поведеха с 2:0 след голове на Аласан Плеа и Йонас Хофман. Лайпциг се вдигна на щурм след почивката и Патрик Шик върна един гол в 50-а минута. Минута преди края Кристофер Нкунку изравни с мощен изстрел от разстояние и спаси точката за домакините.