Байерн обърна Майнц от 0:2 до 5:2

Баварците си върнаха първото място

Байерн обърна Майнц от 0:2 до 5:2 | StandartNews.com

Баварците изненадващо отстъпваха с 0:2 след първите 45 минути, но вкараха пет попадения през второто полувреме и стигнаха до убедителния успех. Така в осми пореден двубой в първенството тимът на Ханзи Флик първи допуска гол, след което прави обрат.

След успеха Байерн се върна на първото място в класирането с 33 точки, след като записа десета победа за сезона, а Майнц 05 остава на предпоследната позиция с 6 точки.

Гостите изиграха страхотно първо полувреме и поведоха с 2:0 с голове на Йонатан Буркарт в 32-ата и на Александер Хак в 44-ата минута.

В началото на втората част Дани Лаца уцели греда за Майнц 05.

След това Байерн показа класата си. В рамките на само пет минути шампионите изравниха. В 50-ата Йозуа Кимих намали, а след още пет Лерой Сане направи 2:2. Никлас Зюле донесе обрата в 70-ата минути, а Роберт Левандовски покачи на 4:2 в 76-ата от дузпа. В 83-ата полякът беше точен още веднъж.