Байерн изпусна шампиона Байер

Баварците започнаха срещата много по-настървено

Байерн изпусна шампиона Байер | StandartNews.com

Байерн Мюнхен изпусна Байер Леверкузен в дербито на петия кръг в германската Бундеслига, завършило 1:1 на стадион "Алианц Арена".

Баварците започнаха срещата много по-настървено и още до десетата минута имаха три изстрела чрез Джамал Мусиала, Дайо Упамекано и Рафаел Герейро, но всеки един от тях се оказа неточен.

Майкъл Олисе също беше неточен на два пъти, като при втория си опит стреля много майсторски от фаул над стената, но и леко над напречната греда.

Двубоят трябваше да даде яснота дали баварците на Венсан Компани могат да продължат изумителната си голова форма от последните дни срещу най-добрия отбор от миналия сезон, но "аспирините" на Шаби Алонсо не трепнаха, като влизат в серия от четири поредни мача без загуба в това съперничество.

За Байерн това е първа "грешна стъпка" след четири поредни победи в шампионата, но все пак тимът остава лидер с актив от 13 точки, на две пред РБ Лайпциг. Леверкузен се изкачва до третото място с 10 точки, колкото има и четвъртият Борусия (Дортмунд).