Байерн достигна кота 100 гола

Баварците разгромиха в последния кръг Волфсбург

Байерн достигна кота 100 гола | StandartNews.com

Шампионът в Германия Байерн (Мюнхен) завърши сезона в стил, разгромявайки Волфсбург с 4:0 като гост в мач от последния 34-и кръг на Бундеслига. Момчетата на Ханзи Флик изиграха много солидно първо полувреме, без да се напрягат излишно. Още в четвъртата минута Кингсли Коман завърши майсторски проведена контраатака, при която Томас Мюлер записа рекордна 21-а асистенция през кампанията.
В 37-ата минута Микаел Кюзанс вкара първия си шампионатен гол, който беше изключително красив - прецизна стрелба от дистанция, при която топката се заби в горния ляв ъгъл. След паузата Байерн продължи да контролира играта. Гилавоги беше изгонен заради два жълти картона в рамките на пет минути, а Левандовски вкара отсъдената дузпа в 72-ата минута. Малко след това и Томас Мюлер записа името си сред реализаторите. Байерн завършва кампанията с 13 поредни победи, 82 точки (с цели 13 повече от вицешампиона Борусия Дортмунд) и голова разлика 100:32. Волфсбург финишира седми с 49 пункта. Така баварците останаха на попадение от головия рекорд (101 отбелязани попадения през сезон 1971/72) на клуба отпреди близо половин век.