Барса спечели турнира "Жоан Гампер"

Гризман вкара единствения гол срещу Елче

Барса спечели турнира "Жоан Гампер" | StandartNews.com

Барселона спечели 43-ото издание на турнира "Жоан Гампер" след победа с 1:0 над Елче. Единственото попадение в срещата отбеляза Антоан Гризман още 2-рата минута. Лионел Меси пусна превъзходен пас към Жорди Алба, който се бе включил в атаката. Левият краен бранител пусна успореден на голлинията пас, а Гризман насочи топката в мрежата на Елче за 1:0. В началото на втората част Барса имаше няколко страхотни шанса да удвои преднината си и да сложи точка на спора, но късметът покри гостите. В 48-ата минута Ансу Фати засече центриране на Сержи Роберто. Топката обаче се отби от десния страничен стълб. Каталунците продължаваха да атакуват, но така и не стигнаха до втори гол. В крайна сметка ранното попадение на Гризман се оказа напълно достатъчно за победата на Барселона. Двубоят срещу Елче е последен за Барса от предсезонната подготовка. След седмица каталунците посрещат Виляреал в първия си мач от Ла Лига.