Барса продължава да преследва Реал Мадрид

"Каталунците" разгромиха Виляреал с 4:1, Суарес изравни постижение на легендата Кубала

Барса продължава да преследва Реал Мадрид | StandartNews.com

Барселона срази Виляреал с 4:1 и запази жива интригата за титлата в испанската Ла Бига. В предните два кръга от Примера дивисион каталунците завършиха наравно с Атлетико Мадрид и Селта Виго, като по този начин се отдалечиха от първото място в първенството. Барселона поведе още в 3-ата минута. Жорди Алба центрира остро в наказателното поле на домакините, където Пау Торес си отбеляза автогол в опит да избие топката. В 14-ата минута "жълтата подводница" изравни. Санти Касорла стреля опасно към вратата на гостите, като Марк-Андре Тер Стеген изби, но топката попадна на крака на Жерард Морено, който от близко разстояние не сгреши за 1:1. В средата на първото полувреме Барселона вкара втори гол чрез Луис Суарес. Нападателят се разписа след много добро подаване на Лионел Меси. Това бе гол №194 за уругваецът, който изравни третия най-добър реализатор в историята на клуба Кубала. В заключителните секунди на първата част Барса вкара за трети път. Меси намери Гризман с пета, а французинът с прехвърлящ удар отбеляза за 3:1. Второто полувреме Барселона продължи да натиска съперника си и създаде няколко много опасни атаки пред вратата на Виляреал. С пропуски обаче се отчетоха Гризман и Атруро Видал. В 69-ата минута каталунците стигнаха до четвърти гол дело на Лионел Меси. Сержи Роберто подаде към аржентинеца, който прати топката в мрежата на домакините, но след намесата на ВАР попадението бе отменено заради засада. В 86-ата минута Барса все пак вкара четвърти гол. Той бе дело на 17-годишния Ансу Фати, който се разписа с точен удар по земя в близкия ъгъл. В добавеното време Меси нацели напречната греда от пряк свободен удар. След победата Барселона скъси разликата с Реал Мадрид на 4 т. "Каталунците" са втори в класирането със 73, докато "кралете" са лидер със 77. Трети е Атлетико Мадрид с 62. До края на първенството остават 4 кръга.