Барса на полуфинал след драма с Гранада

Каталунците изоставаха в края на мача с 0:2

Барса на полуфинал след драма с Гранада | StandartNews.com

Футболистите на Барселона се класираха за полуфиналите в турнира за Купата на краля. Това стана след истинска драма в края на мача срещу Гранада и успех с 5:3 след продължения.

Каталунците изстрадаха успеха, като до самия край на редовното време губеха с 0:2, но успяха да изравнят и в продълженията да стигнат до крайния успех. Гранада поведе с гол на бразилеца Кенеди в 33-а минута, а веднага след почивката ветеранът Роберто Солдадо изпревари Юмтити, напредна и хладнокръвно реализира за 2:0.В оставащите минути до края на редовното време играчите на Барселона натиснаха съперника, но трудно стигаха до голови ситуации в сгъстената защита на Гранада. Тринкао и Лионел Меси уцелиха греди, а вратарят на Гранада Ескандел бе на път да отчая нападателите на Барса с отличните си намеси.Тандемът Меси-Гризман бе запазил най-доброто от себе си за края и благодарение на двамата, с ключовата подкрепа на Жорди Алба, Барселона успя да обърне мача. В 88-а минута Меси намери Гризман, който от малък удар прати топката в гредата, тя рикошира в тялото на вратаря и влезе в мрежата. Натискът на каталунците продължи и в добавеното време Гризман асистира на Жорди Алба, който с глава изравни за 2:2 и прати мача в продължения.В 100-та минута дойде ред и на Гризман да се разпише след центриране на Алба и Барселона направи обрат. Домакините от Гранада получиха право да изпълнят дузпа при една от редките си атаки и Феде изравни от бялата точка за 3:3 в 103-а минута.Във второто продължение Барселона отново поведе с гол на Френки де Йонг, който реализира с добавка, след като вратарят отрази удар на Меси. В 113-а минута Жорди Алба сложи точка на спора с втория си гол в мача след нова асистенция на Гризман.Драма имаше и в другия четвъртфинал от снощи между Леванте и Виляреал. Леванте спечели с 1:0 след продължения, като победното попадение падна в самия край.В редовното време двата отбора не успяха да си отбележат гол и се стигна до продължения. Срещата отиваше към дузпи, но в сетния миг преди края, в 120-а минута, Марти Рохер реализира победния гол и класира Леванте на полуфиналите.Последният четвъртфинал е тази вечер между Бетис и Атлетик (Билбао).