Автогол прецака Локо (Пд) на Лаута

Дербито с ЦСКА 1948 завърши 1:1

Автогол прецака Локо (Пд) на Лаута | StandartNews.com

Автогол спаси от загуба ЦСКА 1948 при гостуването на Локо (Пд). В неделното дерби от 13-ия кръг на елита дебют начело на "смърфовете" направи Александър Тунчев. На Лаута домакините започнаха по-активно и бързо поведоха в резултата. В 5-ата минута след изпълнение на ъглов удар Парвиз Умарбаев подаде на Лукас Масоеро, която с глава прати топката във вратата на съперника за 1:0. Гостите реагираха и тръгнаха по-устремно напред и това бързо даде резултат. В 15-ата минута  коженото кълбо  бе центрирано в наказателното поле на локомотивци, Лукас Масоеро  го отклони с глава Момчил Цветанов при опита си да изчисти да го изчисти  си вкара автогол за 1:1. В класирането Лудогорец воде с 26 т, от 11 мача. Локо (Пд) е втори с 24 от 12, а ЦСКА 1948 е трети с 21 от 12 срещи.