Атлетико надви Барса и е на финал

Дюшекчиите биха с 3:2 и ще играят с Реал Мадрид в неделя

Атлетико надви Барса и е на финал | StandartNews.com

Атлетико Мадрид победи Барселона в луд мач с 3:2 и така се класира за финала за Суперкупата на Испания. Там "дюшекчиите" ще се изправят срещу градския си съперник Реал Мадрид в неделя. Финалната част на турнира се играе в Саудитска арабия. Дюшекчиите откриха резултата в началото на второто полувреме чрез резервата Коке, но каталунците бързо обърнаха резултата с голове на Меси и Антоан Гризман. Победата дойде по инфарктен начин след попадения на Алваро Мората от дузпа и на Хоакин Кореа в края на мача. В последната минута на редовното време Маркос Йоренте проби самостоятелно през центъра и стреля, но Нето с една ръка изби в ъглов удар. До края на двубоя Барселона опита финален натиск, но защитата на Атлетико Мадрид се справи. За пореден път Диего Симеоне показа тактическата си грамотност и успя да излъже съперника си.