Атлетик препъна Барселона в Билбао

Авансът на каталунците пред Реал Мадрид вече е само 6 точки

Атлетик препъна Барселона в Билбао | StandartNews.com

Атлетик Билбао и Барселона завършиха 0:0 в мач от 23-тия кръг на Ла Лига. Така авансът на каталунците пред втория Реал Мадрид вече е само 6 точки. Атлетик пък е 13-ти с 27 точки. Срещата в Билбао започна с превъзходство на домакините. Иняки Уилиямс и Юри Берчиче пропуснаха добри възможности за откриване на резултата. После пък Суарес не успя да се разпише в 16-ата. В 26-ата Меси удари напречната греда. В 42-ата минута топката се удари в ръката на Оскар де Маркос след шут на Суарес, но съдията не даде дузпа за Барселона. След почивката Атлетик имаше по-чисти шансове да спечели мача, но пропуски направиха Микел Сан Хосе и Иняки Уилиямс. Последният можеше да вкара хубав гол в 82-ата минута, но Тер Стеген спаси вратата на Барселона. Домакините завършиха мача с 10 души, заради втори жълт картон в края на мача на Оскар де Маркос. В друга среща от кръга Севиля и Ейбар завършиха 2:2.